biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

dieta ketogeniczna co jeść
Dieta

Dieta ketogeniczna co jeść? Produkty polecane na diecie keto

Odpowiednio dopasowana dieta może pomóc w szybkim i skutecznym pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Wyselekcjonowane produkty i dyscyplina mogą zdziałać cuda, przyczyniając się do szybszego uzyskania wymarzonej sylwetki.

Dieta ketogeniczna – co to takiego?

Dieta ketogeniczna, zwana inaczej dietą niskowęglowodanową to sposób odżywiania, który polega na znacznym ograniczeniu spożycia węglowodanów – w większości przypadków ilość przyjmowanych węglowodanów nie przekracza 130 g na dobę.

W przypadku diety keto produkty, które stanowią bogate źródło węglowodanów takie jak pieczywo czy ziemniaki zastępuje się składnikami bogatymi w tłuszcz. W jadłospisie diety niskowęglowodanowej powinny znaleźć się także warzywa oraz owoce.

Dieta ketogeniczna ze względu na swą dużą skuteczność zyskuje coraz większą popularność, jednak jej stosowanie, podobnie jak wszystkich innych diet, zawsze powinno zostać skonsultowane ze specjalistą. Dieta niedopasowana do potrzeb i stanu organizmu może zagrażać jego bezpieczeństwu i prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Zalety stosowania diety ketogenicznej

Umiejętnie stosowana dieta keto może przynieść wiele pozytywnych skutków, przyczyniając się między innymi do poprawy wyglądu sylwetki. Ujemny bilans węglowodanów zmusza organizm do wykorzystywania zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej, co ma ogromny wpływ na jej szybsze spalanie.

Ponadto osoby stosujące dietę keto podkreślają, że w odróżnieniu od większości diet, nie powoduje ona uciążliwego uczucia głodu. Dzieje się tak dzięki zastąpieniu węglowodanów tłuszczami, co przyczynia się do dłuższego odczuwania stanu sytości.

Dodatkowo jadłospis diet ketogenicznych pozwala na spożywanie urozmaiconych posiłków – lista produktów dozwolonych na diecie ketogenicznej jest na tyle obszerna, że tak naprawdę bardzo trudno jest popaść na niej w żywieniową rutynę.

Dieta ketogeniczna a zapobieganie cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 to problem, który dotyka coraz większej części społeczeństwa. Dieta ketogeniczna przyczynia się do ustabilizowania poziomu cukru we krwi, a także ukształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, dzięki czemu bardzo często jest stosowania w profilaktyce i leczeniu cukrzycy.

Dzięki obniżeniu podaży glukozy w posiłkach, automatycznie zmniejsza się również zapotrzebowanie na insulinę, co ma ogromny wpływ na poprawę stanu zdrowia pacjenta. Dzięki odpowiedniemu skomponowaniu keto posiłków możliwym jest więc nie tylko przywrócenie prawidłowej wagi, ale także zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie organizmu.

Dieta ketogeniczna co jeść?

Dieta ketogeniczna to specyficzny sposób odżywiania, który wymaga przygotowania odpowiedniego jadłospisu. Na diecie ketogenicznej można spożywać między innymi produkty takie jak: nieprzetworzone mięso, ryby oraz owoce morza.

Poza tym osoby zastanawiające się nad tym co jeść na diecie ketogenicznej do listy dozwolonych produktów powinny dodać także jajka, nabiał, orzechy oraz warzywa i owoce o niskiej zawartości węglowodanów.

Warto zwrócić uwagę na to, że w diecie keto ważnym jest również rodzaj spożywanych tłuszczów, dlatego przy wyborze produktów warto zadbać o równowagę pomiędzy tłuszczami nasyconymi a wielonienasyconymi i jednonienasyconymi.