biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

paski do wybielania zębów
Zakupy

Jak działają paski do wybielania zębów?

Paski wybielające są podłużnymi prostokątami nasączonymi preparatem wybielającym. Dzięki nim nawet bez wizyty w gabinecie stomatologicznym można rozjaśnić szkliwo zębów.

Czym są paski do wybielania zębów?

Warto dodać, że paski do wybielania zębów dostępne są w aptekach oraz drogeriach. Zazwyczaj używa się nadtlenku wodoru. Stomatolodzy również stosują tę substancję do wybielania zębów. Należy jednak najpierw skonsultować się z dentystą, wyleczyć wszystkie zęby, a dopiero potem zastosować paski wybielające. Niezbędne jest usunięcie nalotu nazębnego oraz kamienia. Głównym składnikiem jest nadtlenek wodoru, który rozpuszcza wszelki osad znajdujący się na szkliwie. Efektem jest oczywiście rozjaśnienie zębów, dlatego jest to skuteczne. Zanim zdecydujesz się użyć pasków wybielających, powinieneś dokładnie przeczytać instrukcję producenta. Przed wybielaniem zębów trzeba je najpierw dokładnie wyszczotkować. Warto zwrócić uwagę głównie na przestrzenie międzyzębowe, ponieważ tam znajduje się najwięcej osadu i kamienia nazębnego.

Jak używać pasków do wybielania zębów?

W instrukcji producent powinien dokładnie przedstawić, jak powinny być nałożone paski wybielające. Pojedyncza sesja wybielająca trwa około 40 – 50 minut i można ją powtarzać trzy razy dziennie. Należy jednak pamiętać, żeby tego nie przekraczać, ponieważ może to być niebezpieczne dla szkliwa. Kluczowe jest także stosowanie białej diety podczas wybielania zębów. Oznacza to, że lepiej nie używać takich produktów jak herbata, kawa oraz czerwone wino, ponieważ mają one tendencję do zabarwiania. Przebarwienia można zniwelować w gabinecie stomatologicznym lub za pomocą pasków wybielających. Warto dodać, że paski wybielające są bezpieczne dla użytkownika i nie powinny wywoływać żadnych efektów ubocznych. Należy jednak pamiętać, żeby zawsze skonsultować się ze stomatologiem zanim zaczniemy ich używać. Specjalista oceni stan zębów i powie, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do takiej metody rozjaśniania zębów. Największe zalety pasków wybielających to oczywiście łatwa dostępność oraz niska cena.

Cena pasków wybielających

Warto zwrócić uwagę na fakt, że praktycznie w każdej aptece i drogerii można kupić paski wybielające. Należy pamiętać, żeby kupować produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Efekty wybielania są dosyć spektakularne i już po kilku tygodniach widać duży postęp. Po zabiegu wybielającym może wystąpić nadwrażliwość zębów, ale dzieje się to bardzo rzadko, dlatego nie należy się tym przyjmować. Czasami może dojść do nierównomiernego wybielenia, ponieważ paski nie dotrą do każdego fragmentu zęba. Dzieje się tak, jeżeli nie są one właściwie doklejone, dlatego najpierw trzeba o to zadbać i wykonać to z dużą precyzją. Ceny pasków wybielających są różne i zależą od miejsca zakupu oraz producenta, ale zazwyczaj oscylują w granicach 100 – 200 zł za pełną kurację. Osoby, które mają duże przebarwienia powinny je wypróbować, ponieważ mogą okazać się skuteczne i nie będzie potrzebna wizyta u dentysty. Wiele osób się tego obawia i unikają regularnych wizyt w salonie stomatologicznym. Wielkość pakietu wybielającego ma również duży wpływ na cenę. Podstawowa 2-tygodniowa kuracja kosztuje około 80 zł, natomiast pakiety potrójne to koszt 150 zł. Czasami można trafić na korzystne oferty promocyjne, dlatego warto wcześniej zapoznać się z cennikiem pasków wybielających. W sprzedaży dostępnych jest wiele tanich pasków wybielających, które niestety nie są skuteczne, a ich jedyną zaletą jest cena, dlatego lepiej ich unikać.