biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

pierścionek zaręczynowy srebrny
Zakupy

Pierścionek zaręczynowy srebrny może być lepszym wyborem niż złoty

Zaręczyny to niezwykła chwila dla przyszłych narzeczonych. Jak sprawić, by została zapamiętana do końca życia? Ważny jest nie tylko pierścionek. Należy zadbać o każdy szczegół.

Tradycyjnie czy oryginalnie?

Zaręczyny mają długą historię. Wspomina o nich Stary Testament i prawo rzymskie. W dawnej Polsce zwane były zrękowinami. Zawsze jednak chwila, w której kobieta i mężczyzna przyrzekali sobie zawarcie małżeństwa, była bardzo uroczysta.
Także i dziś zaręczyny są bardzo popularne. Pomysły na oświadczyny i zaręczynową uroczystość są bardzo różne. Wiele par celebruje tę chwilę w gronie najbliższej rodziny. Często jest to także zapoznanie się dwóch rodzin. Przyjęcie zaręczynowe odbywa się w domu lub w restauracji.
Ale coraz częściej przyszli narzeczeni wybierają oryginalną oprawę. Miłośnicy wycieczek zaręczają się podczas górskich wędrówek, rejsu jachtem czy w wyjątkowym dla obojga schronisku.
Bardzo romantyczne mogą być także zaręczyny podczas zachodu słońca na plaży czy kolacji przy świecach.

Jak wybrać pierścionek

Bardzo ważnym momentem w czasie zaręczyn jest wręczenie zaręczynowego pierścionka. Wcześniej jednak należy wybrać odpowiedni klejnot.
Najczęściej wybierany jest złoty pierścionek z brylantem. Spodoba się on na pewno paniom tradycjonalistkom. Warto przyjrzeć się także innym klasycznym kamieniom szlachetnym, które są równie piękne. Może to być np. rubin, szafir lub szmaragd.
Dla pań, które lubią się wyróżniać, warto wybrać pierścionek zaręczynowy srebrny. Wybór jest ogromny, a niektóre srebrne pierścionki są prawdziwymi dziełami sztuki. Piękne są zarówno te z kamieniem, jak i bez. Zamiast brylantów można wybrać przepiękne chryzoprazy czy malachity o różnych odcieniach zieleni. Piękne są też różnego rodzaju agaty. Nie są wprawdzie kamienie szlachetne, ale na pewno nie ustępują im urodą i wspaniale ozdabiają pierścionek srebrny zaręczynowy.
Przy wyborze pierścionka należy koniecznie zwrócić uwagę na rozmiar. Warto poprosić o pomoc bliską osobę z rodziny przyszłej narzeczonej o informację, jaka powinna być jego wielkość.

Najlepszy termin na zaręczyny

Wprawdzie każdy termin na oświadczyny i zaręczyny jest dobry, ale niektóre są nieco lepsze. Bardzo często wybierane są święta, a szczególnie Boże Narodzenie. Magiczna, rodzinna atmosfera tych świąt bardzo sprzyja tej uroczystości. Równie dobry będzie sylwester i oświadczyny o północy.
Coraz popularniejsze stają się także zaręczyny w walentynki, czyli Święto Zakochanych. Wszędzie są romantyczne dekoracje, które ułatwiają ten ważny życiowy krok.
Można też wybrać bardziej oryginalną datę, związaną z ważnymi wydarzeniami w życiu pary przyszłych narzeczonych. Może to być np. dzień, w którym się poznali lub wyznali sobie miłość.
Termin zaręczyn może też zależeć od zaplanowanych atrakcji. Zaręczynową kolację na plaży lepiej zaplanować późną wiosną lub latem. Jeśli więc zaręczyny mają się odbyć na powietrzu, to trzeba koniecznie wziąć poprawkę na pogodę, aby nie zepsuła ona przygotowanych atrakcji.