biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

jak zrobić kule do kąpieli
Zakupy

Pachnący odpoczynek, czyli łatwy sposób na to, jak zrobić kule do kąpieli

Wieczorna kąpiel nierzadko jest jedyną chwilą wytchnienia w ciągu doby. Nic dziwnego, że tak wiele osób pragnie, by była ona prawdziwą ucztą dla zmysłów oraz – oprócz tego, że oczyszcza ciało – sprawiała także przyjemność i odprężała. W dziale z kosmetykami sporą popularnością cieszą się różnego rodzaju olejki, sole i kule do kąpieli, które przyjemnie pachną i nawilżają skórę. Okazuje się, że musujące kule można również zrobić w domu – i wcale nie zajmuje to wiele czasu. Jak więc stworzyć kosmetyk do kąpieli według własnych preferencji?

Jakie składniki przydają się do wykonania kul do kąpieli w domowych warunkach?

Jak zrobić kule do kąpieli? Sposobów jest sporo i wiele zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy. Dobrą wiadomością jest jednak to, że wystarczy zaledwie kilka składników, by móc cieszyć się kąpielą pełną przyjemności. Do wykonania kosmetyku przyda się przede wszystkim soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, olejek eteryczny, oliwka i foremki do utworzenia pożądanego kształtu. Podczas pracy niezbędna będzie również wygodna miseczka, w której bez problemu zmieszczą się wszystkie składniki. Najpierw należy wymieszać sodę i kwasek cytrynowy, a następnie dokładnie połączyć resztę składników do uzyskania jednolitej konsystencji. Ostatnim etapem jest przelanie powstałej masy do foremek i czekanie na utworzenie się danego kształtu. Kule muszą stwardnieć, by nie pokruszyły się w dłoniach – do tego potrzebne jest przełożenie ich w suche miejsce. W celu zachowania prawidłowej konsystencji kul warto kierować się przepisem lub pilnować proporcji składników. Do utworzenia jednej kuli wystarczy 0,25 szklanki kwasku cytrynowego, 0,5 szklanki sody oczyszczonej, 20 ml oliwki i kilka kropel olejku eterycznego (według uznania). W planach jest zrobienie kilku kul? Warto pamiętać, by składniki zwiększyć proporcjonalnie do ich liczby.

Jakie właściwości posiadają kule do kąpieli?

Choć ulubiony zapach podczas kąpieli to sposób na umilenie sobie dnia kule do kąpieli posiadają także wiele innych zalet. Przede wszystkim pozostawiają skórę gładką, odżywioną, nawilżoną i pachnącą. Składniki kul kąpielowych mają za zadanie zmiękczyć naskórek i zredukować wszelkiego rodzaju podrażnienia. W zależności od tego, jaki olejek eteryczny został dodany do kosmetyku, może on mieć działanie antybakteryjne i odświeżające (np. olejek z drzewa herbacianego), łagodzące i odprężające (np. olejek lawendowy), orzeźwiające i ochładzające (np. olejek miętowy, eukaliptusowy). W zależności od potrzeby i nastroju można więc nadać kąpieli określony charakter. Przed ważnym spotkaniem warto użyć energetycznych zapachów, a na wieczorne wyciszenie tych o właściwościach uspokajających.

Własnoręcznie zrobione kule do kąpieli to nie tylko niedrogi sposób na stworzenie kosmetyków oraz wielka satysfakcja, ale także odpoczynek dopasowany do własnych preferencji. Tego typu kule doskonale nadają się zarówno jako upominek dla siebie, jak i spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby – uniwersalnie i z pomysłem.