biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

krótkie fryzury z grzywką na bok
Lifestyle Uroda

Krótkie fryzury z grzywką na bok – pomysły i inspiracje

Krótkie fryzury z grzywką na bok do doskonała propozycja dla pewnych siebie, odważnych i aktywnych kobiet. Tego typu asymetryczne strzyżenie fantastycznie podkreśla rysy oraz wysmukla twarz.

Co znajdziesz w artykule?

  • Z czego wynika popularność tego typu strzyżenia?
  • Jakie krótkie fryzury z grzywką na bok warto wybierać?
  • Eksperymentowanie z fryzurą w stylu bob
  • Indywidualne wyrażanie siebie z fryzurą

Z czego wynika popularność tego typu strzyżenia?

Asymetryczne strzyżenie nie wymaga uciążliwego modelowania. Dobrze przeprowadzone sprawia, że włosy układają się dobrze niemal bez żadnej ingerencji i wyglądają dobrze każdego dnia. Poza tym, za pomocą takiego cięcia można podkreślić atuty urody oraz zamaskować jej ewentualne mankamenty. Jak wspomniano powyżej, jest ono zalecane w celu wyostrzenia rysów oraz wysmuklenia twarzy. Tego typu fryzury odejmują lat oraz mogą w zdecydowany i pozytywny sposób wpłynąć na wizerunek właścicielki.

Jakie krótkie fryzury z grzywką na bok warto wybierać?

Asymetryczne fryzury mogą mieć bardzo odmienny charakter. W zależności od rodzaju cięcia może on być bardziej romantyczny, rockowy czy elegancki. Tego typu strzyżenie daje bowiem dużą dowolność stylizacyjną. Dłuższa grzywka może być zaczesywana na bok lub do tyłu, na gładko lub unoszona do góry. Wśród wielu propozycji stylizacyjnych niesłabnącą popularnością cieszy się ponadczasowy bob. Jest to doskonała propozycja na co dzień, a także od święta. W tym wypadku może ona zostać urozmaicona spinkami czy ciekawą opaską. Fryzura ta jest łatwa do wymodelowania za pomocą okrągłej szczotki i suszarki. Dodana do klasycznego boba asymetryczna grzywka sprawia, że fryzura wygląda modnie i nowocześnie. Dla kobiet o okrągłej twarzy polecane są wersje przedłużone fryzury, czyli tak zwany long bob. Grzywka w tym przypadku podkreśla i wyostrza rysy twarzy oraz nadaje jej prawidłowe proporcje.

Eksperymentowanie z fryzurą w stylu bob

Co ciekawe, wiele posiadaczek tego typu fryzury decyduje się na ciekawe stylistyczne eksperymenty. Mogą to być na przykład atrakcyjne wizualnie fale, jak również pasemka w kontrastowym kolorze. Innym dość często wybieranym cięciem jest tak zwane pixie cut. Cechuje się ono znacznym skróceniem włosów po bokach głowy. Tego typu fryzura jest szalenie modna, prosta do ułożenia i wbrew pozorom daje duże możliwości stylizacyjne, które zależą od danej okazji czy nastroju właścicielki. Włosy, w tym grzywka mogą bowiem dość mocno przylegać do głowy i twarzy. W tym wydaniu mają one elegancki charakter i pasują do oficjalnych wyjść. Tej samej fryzurze można również nadać nieco więcej objętości. W tym celu włosy powinny być uniesione i muszą sprawiać wrażenie zmierzwionych wiatrem. Taka fryzura to doskonała propozycja na co dzień.

Indywidualne wyrażanie siebie z fryzurą z grzywką

Krótkie fryzury z grzywką na bok to wyjątkowy sposób na wyrażenie swojego indywidualnego stylu. Asymetryczna grzywka dodaje elegancji, złota grzywka przyciąga wzrok, a fale w grzywce nadają włosom ożywienia. Nie ważne, na jaką się zdecydujesz, pamiętaj, że fryzura to także forma sztuki, która pozwala Ci wyrazić siebie.

Przy wyborze krótkiej fryzury z grzywką na bok, zwróć uwagę na kształt swojej twarzy i struktury włosów. Konsultacja z fryzjerem pomaga w identyfikacji opcji, które mogą podkreślać Twoje atuty. Niech Twoja fryzura stanie się wyjątkowym akcentem Twojego wyglądu, dodając Ci pewności siebie i radości z własnego stylu