biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

Jak ściągać soczewki
Lifestyle

Jak ściągać soczewki?

Wiele osób, cierpiących na różne wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopia wzbrania się skorygować swoją wadę narządu wzroku poprzez soczewki kontaktowe. Obawiają się bowiem ich zdejmowania i zakładania. Myślą, że jest to trudne i nie poradzą siebie z tym zadaniem. W rzeczywistości strach ma tylko wielkie oczy, a ich zakładanie i ściąganie nie jest wcale takie trudne. A jest wręcz przeciwnie. Jak ściągać soczewki, aby zrobić to poprawnie i higienicznie? Udzielamy kilku wskazówek. Praktyka czyni mistrza, więc na pewno sobie poradzisz.

Czym charakteryzują się soczewki kontaktowe?

Zanim zdecydujesz się na szkła korekcyjne, musisz poznać wszystkie zalety takiego rozwiązania. To znakomita alternatywa do tradycyjnych okularów, ponieważ przewyższają je pod wieloma względami:

 • nie ograniczają pola widzenia,
 • nie parują i nie zachlapują się podczas deszczu,
 • są idealne do aktywności fizycznych i uprawiania sportów,
 • pięknie podkreślają makijaż, Jeżeli zdecydujesz się na zakup soczewek kontaktowych wybierz markę Acuvue, ponieważ oferuje innowacyjne produkty, idealne do korekty każdej wady wzroku.
 • są cienkie i niewidoczne,
 • wyprodukowane z elastycznych materiałów, przepuszczających tlen,
 • znakomicie nawilżają oczy, eliminując efekt tzw. suchego oka,
 • chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem, skutecznie je blokując.

Jak ściągać soczewki?

Ażeby je ściągnąć, trzeba je najpierw prawidłowo założyć. Jeżeli potrafisz sobie poradzić z tym zadaniem, z pewnością szybko nauczysz się ich prawidłowego zdejmowania. Wystarczą zaledwie cztery proste kroki.

 1. Pamiętaj, aby Twoje ręce były czyste i suche. Zdejmowanie zacznij od prawego oka. Musisz wzrok skierować ku górze i przytrzymać dolną powiekę przy użyciu środkowego palca.
 2. Palcem wskazującym dotknij dolnej krawędzi soczewki, po czym ją zsuń w dół na białą część oka.
 3. Przy użyciu kciuka i palca wskazującego delikatnie ściśnij soczewkę i wyjmij ją z oka. Tak samo postępuj przy zdejmowaniu soczewki z lewego oka.
 4. Soczewki jednodniowe możesz wyrzucić, aby na następny dzień założyć świeżą parę, zaś szkła korekcyjne wielokrotnego użytku należy wyczyścić. Musisz je umieścić w specjalnym pojemniku ze specjalistycznym płynem do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Bezwzględnie nie należy używać wody z kranu.

Soczewki kontaktowe Acuvue — wygodne zakładanie i zdejmowanie

Wybierając szkła korekcyjne od marki Acuvue masz zdecydowanie ułatwione zadanie. Soczewki są bowiem w kolorze jasnoniebieskim, który na oku jest niewidoczny, ale za to bardzo dobrze widać je w opakowaniu. Przy zakładaniu należy zwrócić uwagę na kształt miseczki, która powinna mieć proste krawędzie. Przy zdejmowaniu zaś zastosuj cztery proste kroki, a ściągniesz je szybko i bezproblemowo.

Soczewki kontaktowe to specjalistyczne produkty, które są wygodne zarówno w zakładaniu, jak i zdejmowaniu. I jedna i druga czynność nie powinna sprawiać żadnych trudności. Wystarczy bowiem tylko odrobina wprawy. Z czasem przekonasz się, że ich ściąganie jest wyjątkowo prostym zadaniem.