biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

olejowanie włosów efekty
Lifestyle

Olejowanie włosów efekty zabiegu

Matowe włosy mogą odzyskać naturalny blask znacznie szybciej niż moglibyśmy tego oczekiwać, a puszące się kosmyki mogą zostać błyskawicznie okiełznane. Jak osiągnąć ten cel? Coraz częściej zwraca się w tym kontekście na olejowanie włosów efekty którego są wysoko cenione zarówno przez młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Co znajdziesz w artykule?

  • Olejowanie włosów – próba definicji
  • Olejowanie włosów – efekty
  • Olejowanie włosów – najczęściej popełniane błędy
  • Walka z Uszkodzeniami

Olejowanie włosów – próba definicji

Olejowanie włosów jest zabiegiem pielęgnacyjnym, w czasie którego nakłada się na nie olej dobrany do ich potrzeb oraz poziomu porowatości. Oleje roślinne zwracają na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów, a jednym z najważniejszych okazuje się uderzające podobieństwo ich budowy do tej, jaka charakteryzuje chroniącą naskórek warstwę lipidową. To właśnie ta zbieżność przyczynia się zresztą do tego, że olejowanie cieszy się tak dużym powodzeniem jako metoda pielęgnacyjna.

Olejowanie włosów – efekty

Oleje wykorzystywane podczas opisywanego tu zabiegu są znane z tego, że są w stanie skutecznie zadbać nie tylko o skórę głowy, ale również o cebulki włosów. Można nakładać je także na końcówki mając pewność, że te szybko staną się nie tylko łatwiejsze do rozczesywania, ale i lepiej odżywione. Nie wolno jednak zapominać również o tym, że oleje wpływają i na wnętrze włosów. Jeśli zabieg jest wykonywany regularnie, kondycja włosów od środka znacząco się poprawia, a one same stają się zdecydowanie bardziej wytrzymałe.
Plusem olejowania włosów jest również to, że na jego efekty nie trzeba wcale długo czekać. Zwykle są widoczne już po pierwszym zabiegu, choć na te bardziej spektakularne warto chwilę poczekać. Widoczne zmiany zachodzące po serii zabiegów dotyczą nie tylko lepszego odżywienia i nawilżenia włosów, ale również wzmocnienia ich cebulek. Możemy spodziewać się także tego, że olejowanie przyczyni się do uregulowania wydzielania sebum.

zabieg olejowania włosów

Olejowanie włosów – najczęściej popełniane błędy

Jeśli olejowanie włosów ma przynieść rezultaty, jakich spodziewamy się po tym zabiegu, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że sam olej nie może być dobrany przypadkowo. Warto pamiętać także o tym, że niebezpieczne bywa nakładanie jego zbyt dużej ilości, a także brak wiedzy na temat tego, jak długo olej powinien być trzymany na włosach. Także zmywanie oleju jest sztuką, którą warto opanować, bo niewłaściwa technika może znacząco ograniczyć pozytywny wpływ zabiegu na włosy. Listę błędów zamyka ograniczanie się jedynie do olejowania przy jednoczesnym ignorowaniu tego, że dbanie o włosy wymaga także innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Walka z Uszkodzeniami

Długotrwałe połączenia różnych stylizacyjnych i obróbek termicznych włosa np. prostowanie, mogą niszczyć włosy. Olej może być stosowany do ochrony przed takimi efektami. Oleje otulają włosy, wytwarzają barierę ochronną przed zabiegami. Warto również zwrócić uwagę, że olejek może pomóc w rozdwojonych końcówkach, a nawet obniżyć ilość rozdwojonych końcówek.