biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

najlepsza henna do brwi
Uroda

Jaka powinna być najlepsza henna do brwi?

Brwi to jeden z ważniejszych elementów twarzy, który bardzo przyciąga wzrok innych osób. Pielęgnowanie brwi, poprzez wyrywanie włosków oraz nadawanie im wybranego kształtu, może jednak nie wystarczyć do stworzenia z brwi głównego atutu. Henna do brwi nakładana w odpowiedni sposób to najlepsze rozwiązanie, aby twarz stała się wyrazista, a jej największe atuty podkreślone oraz wyeksponowane.

Henna żelowa

Stwierdzenie jaka to najlepsza henna do brwi, należy przede wszystkim poznać wszystkie jej rodzaje i dostępne możliwości. Henna żelowa to z pewnością najdelikatniejszy rodzaj. Przede wszystkim świetnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podkreślaniem brwi. Żelowy rodzaj henny zabarwia wyłącznie włoski, dzięki czemu skóra nie zostaje ubrudzona. Jest to zdecydowanie najlżejszy rodzaj henny do brwi i daje tym samym najdelikatniejszy efekt. Wadą henny żelowej, może być trudność w zabarwianiu siwych włosków. Henna żelowa jest uniwersalna i nadaje się zarówno do barwienia brwi, jak i rzęs.

Henna proszkowa

Ten rodzaj henny jest zdecydowanie najmocniejszym i najbardziej barwiącym. Chcąc uzyskać efekt naprawdę ciemnych brwi, warto więc wykorzystać hennę proszkową. Doskonale radzi sobie nawet z siwymi włoskami, na które henna żelowa nie działa. Oprócz mocnego krycia, henna proszkowa sprawia, że włoski zyskują widoczny połysk. Aby z powodzeniem wykorzystać wszystkie właściwości henny proszkowej, potrzebny jest odpowiedni aktywator. Bardzo ważne jest wymieszanie proszku z aktywatorem, aby nie pozostawić żadnych grudek, które mogłyby utrudnić wykonanie zabiegu. Gdy cała mieszanina zyska gęstą konsystencję to znak, że nadaje się do nałożenia na brwi. Hennę proszkową również można z powodzeniem wykorzystać do zabarwienia rzęs, jednak potrzebna do tego jest odrobina henny żelowej. Pozwoli to uzyskać efekt mniej gęstej mieszanki, którą łatwiej nałożyć na delikatne rzęsy.

Henna kremowa

Henna w postaci kremowej jest najłatwiejsza w użytkowaniu. Ten rodzaj henny doskonale sprawdza się w zabiegach wykonywanych w warunkach domowych ze względu na postać jednoskładnikową, bez aktywatora. Henna kremowa ma mniejszą intensywność od proszkowej i niestety może wywoływać pewne skutki uboczne. Trwałość henny kremowej jest najmniejsza ze wszystkich rodzajów. Henna kremowa występuje w kolorach brązu i czerni, dlatego można dopasować ją indywidualnie do swoich potrzeb. Henna kremowa jest najlepszą formą do samodzielnego użytku we własnym domu, w przeciwieństwie do proszkowej i żelowej postaci, które najczęściej wykorzystywane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Próba uczuleniowa

Wybór najlepszej henny do brwi powinien być podyktowany oczekiwaniami oraz spodziewanym efektem. Należy jednak zawsze pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej. Odpowiednio przeprowadzona próba i obserwowanie ewentualnych reakcji skóry, pozwoli ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych w okolicy brwi na twarzy.