biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

sombre na krótkich włosach
Uroda

Naturalny efekt rozjaśnienia, czyli sombre na krótkich włosach

Koloryzacje włosów z naturalnym efektem to jedne z częściej wybieranych zabiegów. Urozmaicają nie tylko letnie dni, ale także sprawdzają się podczas jesiennych lub zimowych miesięcy. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają wiele poświęcenia w kwestii maskowania odrostów. Są też mniej szkodliwe dla kondycji włosów. Jakie jeszcze zalety posiadają sombre i ombre? Czym się od siebie różnią? Który rodzaj farbowania bardziej sprawdza się na krótkich pasmach? Dlaczego warto postawić na sombre, kiedy chce się uzyskać niewielką zmianę w wyglądzie?

Czym jest koloryzacja sombre?

Sombre to koloryzacja włosów, która od lat nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem naturalne efekty nigdy nie wychodzą z mody. Ten typ farbowania sprawia, że włosy wyglądają jak lekko muśnięte słońcem. Zdecydowanie nie jest to koloryzacja jednorodna, dlatego właśnie osoby, które nie chcą radykalnej zmiany w swoim wyglądzie, tak chętnie wybierają subtelna metamorfozę. Sombre jest również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają mało inwazyjnej metody farbowania włosów – tego typu koloryzacja to jasne refleksy przy twarzy oraz stopniowe przechodzenie w jaśniejsze odcienie przy końcach. Sombre nie jest więc tak bardzo obciążające dla pasm jak inne zabiegi. Dodatkowo, prezentuje się świetnie niemal u każdego i – wbrew pozorom – nadaje się także na krótkie włosy.

Sombre i ombre – jaka jest różnica?

Główną pomyłką wśród osób, które szukają ciekawych koloryzacji dla siebie, jest mylenie sombre z ombre. Mimo że zabiegi te brzmią i prezentują się podobnie na pasmach, posiadają też różnice, o których warto wiedzieć. Można stwierdzić, że ombre jest bardziej radykalne w przechodzeniu z jednego odcienia na drugi – czubek głowy zwykle jest o wiele ciemniejszy niż końcówki włosów, co tworzy dość odważną stylistykę. Ten typ koloryzacji sprawdza się głównie na długich włosach, choć nie brakuje fanek ombre także u posiadaczek krótszych pasm. Główną zaletą ombre jest to, że wykonuje się je tylko na końcówkach pasm, co znacznie ogranicza zniszczenia włosów, spowodowane rozjaśnianiem. Jest to także dość wygodny sposób na koloryzację – szczególnie dla kobiet, które nie mają czasu na regularne wizyty u fryzjera w celu pokrycia odrostów. Sombre jest bardziej uniwersalne i naturalne niż ombre. Dobrze prezentuje się na włosach o każdej długości, a odrosty i zmywanie się koloru nie wpływa na ogólny efekt estetyczny. To sprawia, że oba typy koloryzacji są mało problematyczne w odnawianiu.

Czy sombre na krótkich włosach to dobry pomysł?

Wybór sombre jest bezpieczną opcją dla niemal każdego typu fryzury. Łagodnie przechodzące jasne tony dają efekt naturalnej i niewymuszonej stylizacji. W przypadku posiadania krótkich włosów nie ma zbyt wielu etapów stopniowego rozjaśnienia, jednak nadal da się uzyskać korzystną zmianę. Decydując się na sombre na krótkich włosach należy również pamiętać o tym, by zmiany w kolorze nie były zbyt radykalne – wtedy można stracić naturalny efekt, który jest istotą tego typu koloryzacji.