biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

Tonowanie włosów blond
Uroda

Tonowanie włosów blond – co warto wiedzieć?

Jeżeli chcesz nieco poprawić, zmienić czy odświeżyć kolor włosów rozjaśnianych, to możesz skorzystać z tonowania włosów blond. Można wykonać je samodzielnie i jest to prostsze niż farbowanie czy rozjaśnianie włosów blond. Niemniej jednak również trzeba przestrzegać określonych zasad, aby móc uzyskać optymalny efekt.

Na czym polega tonowanie włosów blond? 

Tonowanie włosów blond to zabieg, który nie jest tak inwazyjny jak farbowanie czy rozjaśnianie. Trzeba wiedzieć, że pomaga uzyskać optymalny odcień włosów i zniwelować niepożądane. Toner nie wnika w strukturę włosa, a oblepia jego powierzchnię. Dzięki temu kolor wypłukuje się równomiernie. Tonowanie włosów można powtarzać co 4 do 6 tygodni, dzięki temu można utrzymać pożądany odcień włosów blond. Tonowanie włosów sprawdzi się do utrzymania chłodnych czy neutralnych odcieni włosów blond takich jak beżowy blond. Nawet najlepsza farba do włosów beżowy blond nie zawsze do optymalny odcień, a  toner z fioletowymi czy niebieskimi pigmentami pozwoli pozbyć się żółtawych czy złotawych tonów, jeśli włosy wcześniej były rozjaśniane w bardziej ciepłym odcieniu. Warto wiedzieć, że do tonera dodawane są składniki pielęgnujące, odżywiające włosy, zatem po tym zabiegu mogą być odświeżone i odżywione. Jednak nie mogą być przed nim suche i zniszczone, gdyż wtedy po tonowaniu mogą zacząć się kruszyć i wypadać. Przed tonowaniem warto przygotować odpowiednio włosy, stosując szampony i odżywki i maski do włosów rozjaśnianych. Przydatne jest także olejowanie włosów.           

Jaki produkt można wybrać do tonowania włosów blond? 

Do tonowania włosów można wybrać farbę bez amoniaku, ale najczęściej sięga się po toner do włosów. Jeszcze mniej inwazyjne są szampony czy odżywki z niebieskimi, czy fioletowymi pigmentami, których można używać raz w tygodniu i dzięki temu uzyskać pożądany odcień blond po rozjaśnianiu. Toner należy nakładać na włosy zgodnie z instrukcją producenta. Jest wiele zalet takiego zabiegu, bo poza uzyskaniem pożądanego odcienia poprzez tonowanie można ograniczyć przetłuszczanie się włosów. Włosy zyskują połysk i znacznie łatwiej można je stylizować. Stosując tonowanie można zniwelować kontrast pomiędzy korzeniami a końcówkami. Dzięki temu blond może prezentować się bardziej naturalnie. Chcąc przejść z ciepłego odcienia włosów na chłodniejszy zwykle trzeba zastosować toner i w ten sposób uzyskuje się optymalny efekt.  

Jak dbać o włosy po tonowaniu?   

Włosy po tonowaniu należy umyć szamponem do włosów farbowanych i rozjaśnianych, a także zastosować odpowiednią odżywkę. Aby zapobiegać przesuszeniu i łamaniu warto zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów blond. Poza szamponem i odżywką może być to serum do włosów, które stosuje się na suche włosy po ich umyciu. Bardzo ważne jest to, że produktu nie trzeba spłukiwać z włosów. Może mieć właściwości termoochronne zarówno podczas stylizacji włosów prostownicą czy suszarką, jak i wtedy gdy wychodzicie na zewnątrz i włosy narażone są na promieniowanie UV. Od czasu do czasu warto wykonać także olejowanie włosów blond. Aby olejowanie nie wpłynęło na chłodny odcień blondu należy do niego użyć oleju, który nie powoduje żółknięcia włosów. Dobrze sprawdzi się olej kokosowy, który ma neutralne działanie. Włosy po rozjaśnianiu i farbowaniu można myć metodą OMO, pamiętając o stosowaniu odżywki proteinowej lub humektantowej, a na koniec emolientowej.       

Materiał zewnętrzny