biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

odmładzające fryzury dla 50 latek
Uroda

Najpopularniejsze odmładzające fryzury dla 50 latek

Kobiety chodzą do fryzjera przede wszystkim po to, żeby poprawić swój wygląd. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się odmładzające fryzury dla 50 latek, które potrafią kompletnie zmienić wygląd.

Jakie fryzury odmładzają?

Zmiany często zaczynają się od włosów, dlatego warto wybrać konkretną fryzurę i udać się do sprawdzonego fryzjera. Należy mieć na uwadze, że fryzura ma wpływ na cały image, dlatego trzeba o nie dbać w każdym wieku. Niestety niezadbane włosy dodają lat, a to szczególnie dla kobiet wydaje się być bardzo niekorzystne. Wśród stylizacji, które odejmują lat królują krótkie fryzury. Należy jednak mieć na uwadze, że włosy powinny być zadbane i równo przystrzyżone. Zawsze modna będzie klasycznie ścięta grzywka lub bob. Trzeba pamiętać, że fryzura typu bob wymaga bardzo dużej uwagi i bez regularnych wizyt u fryzjera nie będzie wyglądać dobrze. Jest ona wtedy oklapnięta i nie prezentuje się dobrze. Efekt odmładzający może mieć także lekka grzywka, którą należy dopasować do kształtu twarzy.

Fryzura Pixie Cut

Należy jednak nie przesadzić, ponieważ ciężka i prosta grzywka może postarzyć twarz i nadać jej surowości. Wycieniowanie jest bardzo dobre u osób, których włosy są cienkie. Takie rozwiązanie sprawi, że mogą one nabrać kształtu i większej objętości. Świetną fryzurą jest także pixie cut, który dobrze wygląda także u młodszych pań. Pixie cut może występować w kilku wariantach – zaczesana na bok lub do tyłu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z tyłu głowy włosy są praktycznie całkowicie wygolone, dlatego może to nie pasować niektórych kobietom. Taka fryzura ma jednak wiele zalet, a przede wszystkim nie wymaga długiej stylizacji, ponieważ charakteryzuje się nieładem. Do uformowania wystarczy użyć lekkiego żelu lub pianki. Później należy lekko rozwichrzyć włosy i na tym polega cała stylizacja. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie trzeba nawet wykorzystywać grzebienia, ponieważ wszystko można wykonać przy użyciu ręki. Dużą zaletą jest również to, że pixie cut można dopasować praktycznie do każdego stroju, dlatego jest to dosyć uniwersalna fryzura. Odmładzająca fryzura dla 50-latki to także long bon, czyli tak zwany przedłużony bob.

Popularne fryzury dla 50-latek

Jest to pewien kompromis między długimi a krótkimi włosami, ale sprawdza się jedynie przy określonym kształcie twarzy. Włosy są świeże raz lekkie, dlatego wyglądają bardzo kobieco. Należy mieć na uwadze, że bardzo ważny jest również kolor, który także może odmładzać lub postarzać. Odcienie blondu mają raczej odmładzający efekt i to samo dotyczy innych jasnych barw. Warto wypróbować również jasny brąz, ponieważ on także może się sprawdzić. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także włosy jasnoszare oraz platynowe, które pasują również młodym kobietom. 50-latki powinny raczej unikać ciemnych kolorów, które nadają efekt ciężkości i nieco przytłaczają twarz. Zrobienie pasemek lub jaśniejszych refleksów jest dobrym pomysłem w przypadku kobiet, które decydują się na radykalne rozjaśnianie koloru. Należy jednak pamiętać, żeby nakładać farbę dobrej jakości, ponieważ wtedy można osiągnąć naprawdę dobre efekty.