biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

jak zwiększyć objętość włosów
Uroda

Jak zwiększyć objętość włosów?

Mamy około 100 000 włosów na głowie, jednak ich grubość nie jest taka sama. Podczas gdy normalne włosy mają średnicę od 0,05 do 0,08 milimetra, cienkie włosy są o połowę cieńsze. Ponadto z upływem lat włosy stają się coraz rzadsze i cieńsze — winne są temu hormony.
Nie mamy wpływu na grubość włosów, ale możemy zwiększyć ich objętość.

Jak zwiększyć objętość włosów? – zacznij pod prysznicem

Odpowiedni produkt pielęgnacyjny może wiele zmienić. Szampony i odżywki zwiększające objętość włosów faktycznie zagęszczają włosy. Jak to działa? Środki powierzchniowo czynne oczyszczają włosy, odtłuszczają je i odsuwają od siebie. Powierzchnia włosów staje się lekko szorstka, co w rezultacie daje większą objętość. Ponadto większość produktów zwiększających objętość zawiera polimery, które otaczają każdy pojedynczy włos, a tym samym sztucznie go zagęszczają.

Jak myć i pielęgnować cienkie włosy?

Z bardzo cienkimi i delikatnymi włosami należy obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ agresywne szampony i niewłaściwe użycie środków pielęgnacyjnych mogą im zaszkodzić. Wtedy nie pomoże nawet najlepszy fryzjer.

Szampony dodające włosom objętości mogą być bardzo pomocne, ale trzeba je dozować — wystarczy kropla wielkości orzecha włoskiego. Odżywkę do włosów należy nakładać tylko na końcówki, ponieważ zawarte w niej zmiękczacze sprawiają, że włosy stają się obciążone i przetłuszczają się u nasady.

Jeśli nie lubisz myć włosów codziennie, a chcesz nadać im objętości, możesz szybko osiągnąć ten efekt za pomocą suchego szamponu. Nałóż go na nasadę głowy i delikatnie wmasuj palcami. Codzienny masaż skóry głowy poprawia również krążenie krwi i stymuluje cebulki włosów.

Odpowiednia stylizacja cienkich włosów

Wycieranie włosów ręcznikiem, suszenie gorącym powietrzem, używanie prostownicy i lokówki nie jest dobre dla zdrowych włosów, a tym bardziej dla włosów delikatnych i cienkich.

Jeśli to możliwe, lepiej pozostawić włosy do wyschnięcia. W przypadku użycia suszarki nie należy jej zbliżać zbytnio do skóry głowy i zmniejszyć temperaturę suszenia.

Aby uzyskać większą objętość, należy suszyć włosy w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu i dopiero na końcu nadać im pożądany kształt. Na specjalne okazje można użyć lokówki, dzięki której w mgnieniu oka można wyczarować większą objętość włosów. W takim przypadku obowiązkowy jest spray chroniący przed wysoką temperaturą.

Produkty do stylizacji zwiększające objętość włosów mają sens, ale warto pamiętać, że i w tym przypadku sprawdza się zasada, że „mniej znaczy więcej”.

Podczas rozczesywania włosów warto co jakiś czas przesunąć przedziałek o około 1 cm. To zapewnia korzeniom włosów większą stabilność u nasady.

Ocet jabłkowy dodaje blasku i objętości

Już nasze babcie znały dobroczynny wpływ octu jabłkowego na włosy. Ocet jabłkowy wygładza szorstkie łuski włosów i nadaje im połysk, a także uwalnia je od tłuszczu. To sprawia, że fryzura nabiera objętości. Wystarczy wymieszać jeden litr letniej wody z 250 mililitrami octu jabłkowego i taką mieszanką wypłukać wcześniej umyte szamponem włosy. Spłukiwanie octu nie jest konieczne.