biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

suche i zniszczone włosy
Uroda

Jak zregenerować suche i zniszczone włosy?

Suche i zniszczone włosy prezentują się źle bez względu na długość. Są pozbawione blasku, mają łamliwe końcówki i tendencję do puszenia. Nie trzeba jednak od razu ich ścinać, by poprawić prezencję fryzury. Wilgotne włosy są z kolei trudne do rozczesania. Jak zadbać o przesuszone i zniszczone pasma? Sprawdź, co da Ci regularne stosowanie odzywki.

1. Dlaczego powinno się używać odżywek do włosów suchych i zniszczonych?

2. Jak stosować odżywki do włosów zniszczonych i suchych?

Odżywki do włosów powinno się używać po każdym myciu głowy. Dzięki niej po koloryzacji włosów i innych zabiegach fryzjerskich ogranicza się ryzyko przesuszenia pasm i ich dalszego niszczenia. Włosy zniszczone bez odżywki prezentują się mało elegancko, dlatego powinno się zapobiegać ich dalszym uszkodzeniom za pomocą odżywki. Dowiedz się, jak działa odżywka regenerująca.

Dlaczego powinno się używać odżywek do włosów suchych i zniszczonych?

Włosy suche są podatne na plątanie i mają łamliwe końcówki. Odżywka bogata w nawilżające i regenerujące oleje oraz inne składniki ułatwia rozczesywanie, dlatego zapobiega dalszym uszkodzeniom włosów. Szczotka gładko przesuwa się po pasmach, dlatego ogranicza wyrywanie włosków z cebulek, łamliwość końcówek i rozdwajanie się włosów. Odżywka zatrzymuje wilgoć wewnątrz włosów, a dzięki niskiej masie cząsteczkowej sprawia, że kosmyki są miękkie i przyjemne w dotyku bez nadmiernego obciążania.

Odżywka wygładza włosy od nasady aż po same końce, dlatego daje efekt silnych i zdrowych włosów już po pierwszym zastosowaniu. Poszczególne składniki działają od pierwszej chwili po zastosowaniu, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na doskonałe efekty pielęgnacji. Odżywka odpowiada na indywidualne potrzeby włosów.

Jak stosować odżywki do włosów zniszczonych i suchych?

Stosowanie odżywki do włosów zniszczonych i suchych wymaga regularności. Powinno się ją nakładać po każdym myciu włosów co najmniej na kilka minut. Dzięki temu uniknie się ich dalszego niszczenia i ochroni się pasma przed wysoką temperaturą w czasie suszenia. Odżywkę można nakładać również dwukrotnie. Pierwszy raz stosuje się ją przed myciem włosów i pozostawia na około 5 minut. Następnie myje się włosy szamponem do włosów suchych i zniszczonych raz lub dwa razy w zależności od potrzeb. Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie odżywki na kilka minut i jej spłukanie. Taki zabieg sprawia, że pasma są idealnie wygładzone i pełne blasku. 

Zapoznaj się z ofertą odżywek Montibello na kokomarle.eu — producent oferuje profesjonalne kosmetyki.