biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

jak skutecznie schudnąć
Dieta

Jak skutecznie schudnąć raz na zawsze?

Jak skutecznie schudnąć, jak raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów? To bardzo trudne pytania. Gdyby istniała jedna uniwersalna odpowiedź, skuteczne lekarstwo, to życie wielu ludzi zmieniłoby się natychmiast. Niestety, otyłych ludzi jest coraz więcej, a walka ze zbędnymi kilogramami jest niesamowicie trudna.

Dieta i ruch

Bardzo często można usłyszeć rady dietetyków i innych ekspertów w zakresie odchudzania i zdrowego stylu życia, że wystarczy tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna, aby schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała. Niestety, obliczanie swojego zapotrzebowania kalorycznego wcale nie jest takie proste, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Warto zatem umówić się przynajmniej na jedną wizytę z dietetykiem, w czasie której dokonane zastaną rozmaite pomiary, na podstawie których dietetyk ustali zapotrzebowanie kaloryczne. Później trzeba tylko przestrzegać diety. Należy powiedzieć dietetykowi jakie są ulubione potrawy, a jakie potrawy w ogóle nie wchodzą w grę z różnych względów.

Choroby

Są takie jednostki chorobowe, które bardzo utrudniają pozbycie się zbędnych kilogramów. Problemy z poziomem insuliny dotykają bardzo dużej liczby młodych kobiet, ale nie omijają też mężczyzn. W tej sytuacji nie wystarczy spożywanie mniejszej ilości kalorii niż wynosi zapotrzebowanie człowieka. Trzeba jeszcze spożywać produkty z niskim indeksem glikemicznym, aby nie dopuszczać do zbyt dużych wahań poziomu insuliny w organizmie. Dopiero wtedy, po ustabilizowaniu poziomu insuliny, możliwa będzie utrata zbędnych kilogramów. Niedoczynność tarczycy także bardzo mocno utrudnia odchudzanie. Kiedy hormony nie są uregulowane, nie ma właściwie mowy o tym, aby schudnąć chociaż kilogram. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy szukają rozwiązania na przykład w unikaniu glutenu albo nabiału.

Siłownia i spacery

Wielu trenerów personalnych podkreśla, że osoby ćwiczące powinny lubić aktywność fizyczną, którą uprawiają. Dlatego tak ważne jest znalezienie aktywności fizycznej odpowiednio dobranej do swoich potrzeb. U niektórych osób będą to na przykład spacery z psem, a u innych ćwiczenia na siłowni w odpowiednim stroju i przy całej otoczce, a także wsparciu innych ludzi. Każdy człowiek jest przecież inny i ma inne potrzeby. Nie wolno nikogo dyskryminować i krytykować w walce o lepsze ciało. Na pewno warto zacząć od małych kroków, dosłownie i w przenośni. Spacery to świetne rozwiązanie. Zawsze można wysiąść o jeden przystanek wcześniej w drodze z pracy.

Porażki i zniechęcenie

Każdy człowiek, który przynajmniej raz w życiu próbował schudnąć, ma za sobą nie tylko sukcesy, ale też porażki. Bardzo ważne jest to, aby się nie poddawać, z każdej porażki wyciągać lekcje i nieustannie próbować ponownie. Tylko wtedy jest szansa na sukces. Zdecydowanie warto na tej drodze poszukać wsparcia życzliwych osób. Może być to rodzina, ale może być też osoba obca na przykład trener personalny bądź ludzie poznani na forach internetowych. Takie wsparcie to prawdziwy skarb.