biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

retinol na trądzik
Uroda

Retinol na trądzik, zmarszczki i przeciw pigmentacji

Retinol jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Spłyca zmarszczki, wspomaga budowę struktury skóry, działa przeciwutleniająco na wolne rodniki. Jego pozytywny wpływ na wygląd skóry został udowodniony w wielu badaniach.

Co to jest retinol i jak działa?

Retinol jest pochodną witaminy A, która jest stosowana w wielu produktach do pielęgnacji skóry ze względu na jej właściwości przeciwstarzeniowe. Stymuluje metabolizm komórek skóry i zwiększa produkcję kolagenu.

Witamina A odgrywa ważną rolę w budowaniu struktury skóry. Górna warstwa skóry składa się z komórek zrogowaciałych (korneocytów). Witamina A wspomaga tworzenie tych komórek i przyśpiesza proces regeneracji skóry.

Ponieważ retinol stymuluje produkcję zdrowych komórek skóry i reguluje funkcje komórek, może być również skuteczny w walce z trądzikiem.

W dolnych warstwach skóry kolagen tworzy szkielet skóry. Zdrowa struktura kolagenu sprawia, że ​​skóra pozostaje jędrna i elastyczna.

Silny produkt pielęgnacyjny z retinolem może całkowicie zmienić strukturę wierzchnich warstw skóry, czyniąc je gładszymi i bardziej wyrównanymi. Retinol sprawia, że ​​uszkodzenia słoneczne, ciemne plamy pigmentacyjne, zmarszczki i duże pory znikają. Ten cudowny składnik aktywny był początkowo przepisywany tylko pacjentom z ciężkim trądzikiem w celu udoskonalenia cery. Pacjenci szybko zauważyli również jego silne działanie przeciwstarzeniowe.

Retinol na trądzik

Retinol ma korzystny wpływ na skórę dotkniętą trądzikiem, egzemą, niweluje zaczerwienienia i pryszcze. Usuwa martwe komórki naskórka i zaskórniki oraz wspomaga wzrost zdrowych komórek skóry. Zapobiega to gromadzeniu się sebum i powstawaniu wyprysków.

Retinol na zmarszczki

Stosowanie na co dzień produktu zawierającego retinol zmniejsza widoczne oznaki starzenia się skóry. Retinol ma moc przyspieszania odnowy skóry oraz wygładzania zmarszczek i drobnych linii. Retinol stymuluje produkcję kolagenu i elastyny ​​w skórze właściwej. To nie tylko sprawia, że ​​głębokie zmarszczki są mniej widoczne, ale także zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek. Regularne stosowanie serum z retinolem zapewnia gładką i jędrną skórę.

Retinol przeciw pigmentacji

Uspokajające działanie retinolu na nadaktywne komórki pigmentowe zapewnia bardziej wyrównaną cerę. Zastosowanie retinolu redukuje przebarwienia skóry i nadaje jej naturalny blask.

Retinol – ochrona jako przeciwutleniacz

Witamina A jest również silnym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które powodują wszelkiego rodzaju uszkodzenia w organizmie. Niszczą nasze komórki, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Przeciwutleniacze mogą „wyłapywać” wolne rodniki, dlatego znajdują się w wielu kremach przeciwstarzeniowych. Oprócz witaminy A istnieje również wiele innych skutecznych przeciwutleniaczy, np. witamina C, witamina E, Q10.

Antyoksydanty często działają synergistycznie. Działają więc lepiej, gdy używa się nie jednego, a kilku, dlatego należy wybierać kremy przeciwzmarszczkowe zawierające więcej niż jeden aktywny składnik.