biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

syrop na suchy kaszel
Zdrowie

Syrop na suchy kaszel – jaki wybrać właściwy produkt?

Suchy kaszel to jeden z najczęstszych objawów infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Objaw ten jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza w nocy. Można go jednak złagodzić stosując odpowiedni syrop na suchy kaszel. Czym kierować się przy jego wyborze?

Jak rozpoznać rodzaj kaszlu?

Lekarze i farmaceuci często pytają nas, jaki rodzaj kaszlu nam dolega. Czasem trudno jest jednoznacznie określić jego rodzaj. Typ kaszlu najlepiej rozpoznać po dźwiękach, jakie mu towarzyszą. Kaszel mokry wydaje nieco bulgoczący dźwięk. Dzieje się tak dlatego, ponieważ podczas takiego kaszlu odksztuszamy zalegającą wydzielinę.

Osoby cierpiące na suchy kaszel, mają wrażenie, że w ich gardle znajduje się drażniące, łaskoczące piórko, które wymusza atak kaszlu. Suchy kaszel zwykle jest duszący i trwa dość długo. Często zachodzi konieczność napicia się kilku łyków wody, aby nieco nawilżyć gardło. Suchy kaszel nie powoduje odkrztuszania wydzieliny.

Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Suchy kaszel jest częstym objawem infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Niemniej jednak warto wiedzieć, że suchy i duszący kaszel może zwiastować pojawienie się innych chorób, związanych, na przykład, z układem pokarmowym.

Istnieje całkiem długa lista chorób i zaburzeń, których objawem jest, między innymi, suchy kaszel. Należą do nich obturacyjna choroba płuc, alergia pokarmowa lub reakcja alergiczna na stosowanie niektórych leków, astma oskrzelowa, zapalenie zatok, niewydolność mięśnia sercowego oraz choroba refluksowa przełyku. Aby dowiedzieć się, jak jest dokładana przyczyna suchego drażniącego kaszlu, konieczna jest wizyta u lekarza, który postawi prawidłową diagnozę.

Jak wybrać syrop na suchy kaszel?

Kaszel jest bardzo uciążliwym objawem chorobowym, który znacząco utrudnia funkcjonowanie w dzień i nie pozwala dobrze się wysypiać. Nic więc dziwnego, że każdy, kto zmaga się z tym problemem, od razu udaje się do apteki po syrop na suchy kaszel. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo produktów. Jak więc wybrać ten prawidłowy?

Wybierając syrop na suchy kaszel warto kierować się jego składem. Jeśli jesteśmy alergikami musimy dokładnie sprawdzić, czy produkt nie zawiera w swoim składzie substancji uczulających. Najlepsze syropy na kaszel to te, których opierają się na naturalnych, tradycyjnych recepturach. Warto sięgać po syropy na bazie tymianku i prawoślazu.
W niektórych przypadkach, lekarze zalecają stosowanie kaszlu z kodeiną. Warto jednak wiedzieć, że ten środek nie leczy przyczyn kaszlu, a jedynie hamuje jego odruch.

Domowy syrop na suchy kaszel

Z suchym kaszlem można walczyć stosując domowe metody. Jedną z nich jest własnoręcznie zrobiony syrop na suchy kaszel, który dociera do źródła problemu i niweluje przykre objawy,

Najpopularniejszym domowym syropem na kaszel jest oczywiście ten na bazie cebuli. Niektórzy wzmacniają jego działanie poprzez dodanie czosnku, cytryny oraz imbiru. Przygotowanie tradycyjnego syropu jest dziecinne proste, a jego skuteczność jest naprawdę nieoceniona.