biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

lodówka do kosmetyków
Uroda

Jakie zalety ma lodówka do kosmetyków?

Codzienna rytuna pielęgnacyjna wymaga stosowania kilku różnych kosmetyków w odpowiedniej kolejności i we właściwy sposób. Bardzo ważna w pielęgnacji skóry jest regularność i skutecznie dobrane produkty. Przechowywanie kosmetyków w prawidłowy sposób ma duże znaczenie i może wpływać na efektywność całej rutyny pielęgnacyjnej. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie u siebie lodówki na kosmetyki, która sprawi, że potrzebne do pielęgnacji produkty będą zawsze chłodne i po ręką.

Lepsze właściwości kosmetyków

Aby skóra na twarzy była jędrna i promienna, należy rozważnie dobierać wszystkie stosowane kosmetyki. Każdy produkt, powinien być dobrany przede wszystkim według induwidualnych potrzeb cery. Bardzo istotny jest również sposób wykorzystywania poszczególnych kosmetyków, aby mogły możliwie jak najbardziej efektywnie zadziałać. Jedną z metod na poprawę skuteczności pielęgnacji, jest przechowywanie części kosmetyków w lodówce. Schłodzone serum lub krem nawilżający, które będą miały niską temperaturę, wykażą większą efektywność. Również komfort i przyjemność podczas nakładania kolejnych produktów, będą znacznie większe. Niska temperatura przechowywania wspomaga trwałość specyfików zawierających witaminę C, dzięki czemu dłużej będą wykazywać swoje najlepsze właściwości wpływając korzystnie na stan skóry. Twarz o poranku jest bardzo często opuchnięta i mało jędrna. Najlepszym sposobem na zmniejszenie tego objawu jest nałożenie kojącej maseczki lub płatków pod oczy. Z pewnością będą one znacznie bardziej skuteczne i przyjemne, jeśli zostaną odpowiednio schłodzone.

Funkcjonalność i wygoda stosowania

Zamontowana w łazience niewielkich rozmiarów lodówka do kosmetyków, to doskonały gadżet. Przechowywanie kosmetyków pielęgnacyjnych w chłodnym miejscu w łazience to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Trzymanie kremu, serum lub maseczki w kuchennej lodówce, zmusza do codziennego przenoszenia ich do łazienki oraz z powrotem. Mając lodówkę do kosmetyków pod ręką w łazience, można ograniczyć do zera tego typu czynności. Mając wszystkie produkty pielęgnacyjne jednocześnie pod ręką, znacznie łatwiej jest utrzymać regularność i pamiętać o ich wykorzystywaniu zarówno o poranku, jak i wieczorem. Wiele osób, które przechowują swoje kosmetyki w kuchennej lodówce, skarży się na konieczność ich osuszania, ponieważ schłodzona woda znajdująca się na opakowaniach zaczyna się skraplać. Jest więc to bardzo uciążliwa i jednocześnie czasochłonna czynność sprawiająca, że pielęgnacja przestaje być przyjemnością. Posiadanie w łazience lodówki do kosmetyków znacząco skraca czas poświęcany na pielęgnację skóry każdego dnia i tym samym bardzo ułatwia utrzymanie właściwej regularności. Największe efekty kosmetyki przynoszą, gdy stosuje się je zarówno podczas wieczornej toalety, jak i rano po przebudzeniu. Schłodzone produkty nałożone na oczyszczoną przed snem skórę, wnikną do jej najgłębszych warstw. Z kolei o poranku, gdy oczy i cała twarz są opuchnięte, zimna maseczka i płatki kojące przyniosą ogromną ulgę.