biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

jak zrobić paznokcie hybrydowe
Uroda

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

W ostatnich latach paznokcie hybrydowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Koszty ich wykonania w salonie kosmetycznym są dość wysokie, dlatego warto wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu.

Czym są paznokcie hybrydowe?

Należy też pamiętać, że manicure hybrydowe jest zdecydowanie trwalszy od tradycyjnego. Doświadczonym osobom zrobienie paznokci hybrydowych nie powinno zająć dłużej niż kilkanaście minut. Oczywiście wymaga to odpowiednich produktów, narzędzi oraz wprawy. Pierwszym krokiem jest opiłowanie paznokci według osobistych preferencji. Można całkowicie wyciąć skórki lub je odsunąć. Później trzeba użyć bloku polerskiego do zmatowienia płytek paznokci. Jest to bardzo ważne, ponieważ uzyskują one wtedy większą odporność na warunki atmosferyczne i są wytrzymalsze. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie odtłuszczacza do przetarcia paznokci. Jest to doskonały sposób, żeby idealnie oczyścić paznokcie z zalegającego pyłu i kurzu. Warto wyróżnić także primer, który można zastosować, jeżeli płytka jest wyjątkowo tłusta lub brudna. Na precyzyjnie oczyszczoną płytkę można nałożyć bardzo cienką warstwę bazy. Później należy przez około dwie minuty utwardzać paznokcie w lampie UV. Należy pamiętać, żeby lampa była dobrej jakości i pochodziła od sprawdzonego i renomowanego producenta, który od wielu lat działa na rynku. Po utwardzeniu bazy można przejść do nakładania lakieru. Należy pamiętać, że warstwy również powinny być cienkie i na koniec też trzeba je utwardzić lampą. Do utrwalenia hybrydy można użyć lakieru nawierzchniowego, który nada piękny połysk oraz pozwoli utrwalić hybrydę. Warto również pamiętać, żeby ostatnią warstwę przemyć odtłuszczaczem.

Pielęgnacja hybrydy

Na koniec nałóż oliwkę i dokładnie wmasuj je nie tylko w paznokcie, ale również skórki. Należy mieć na uwadze, że tak wykonane paznokcie powinny się spokojnie utrzymać przez około trzy tygodnie. Po tym czasie trzeba zmienić kolor lub je uzupełnić. Ważną rolę odgrywa także zdjęcie hybrydy z paznokci, ponieważ nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać. Najpierw trzeba lekko spiłować warstwę wierzchnią paznokcia, który jest pokryty hybrydą. Trzeba się też wyposażyć w specjalny płyn do usuwania hybrydy. Moczymy w nim wacik i następnie przykładamy do paznokcia. Warto również owinąć go folią aluminiową i poczekać około 15 minut. Czasami może się to trochę przedłużyć, ponieważ wszystko zależy od osobistych uwarunkowań. Potem należy odwinąć folię i delikatnie zdjąć lakier. Należy pamiętać, żeby wszystko robić bardzo powoli i ostrożnie, ponieważ można łatwo uszkodzić paznokieć.

Zdjęcie hybrydy z paznokci

Warto dodać, że lakier powinien schodzić dosyć łatwo płatami lub w kawałkach, dlatego nawet mało doświadczone osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Nigdy nie można zrywać hybrydy na siłę, ponieważ takie działanie może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokciowej. Częste nakładanie hybrydy nie działa dobrze na paznokcie, dlatego należy robić czasem przerwy. Trzeba mieć na uwadze, że jest to chemiczny produkt, który w żaden sposób nie odżywia paznokci. Po zaprzestaniu hybrydy paznokcie stają się bardziej wrażliwe i mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej odczekać kilka miesięcy z nakładaniem hybrydy i zobaczyć, czy wszystko wróci do normy. Niezwykle przydatne są odżywki do osłabionych oraz cienkich paznokci, które można kupić w dobrych sklepach kosmetycznych. Podczas stylizacji paznokci zawsze trzeba pamiętać o higienie i zachowaniu czystości. Należy używać jedynie produktów sprawdzonych marek dobrej jakości, ponieważ efekty na pewno będą lepsze.