biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

krem z filtrem pod makijaż
Uroda

Krem z filtrem pod makijaż – jak wybrać najlepszy?

Głównym zadaniem makijażu jest podkreślenie naturalnego piękna kobiety. Perfekcyjnie wykonany make-up to wypadkowa wielu różnych czynników, do których zaliczyć można między innymi: umiejętności osoby wykonującej makijaż, jakość użytych produktów, a także zastosowaną pielęgnację.

Wykonanie perfekcyjnego makijażu – o czym pamiętać?

Przygotowanie perfekcyjnego i naturalnie wyglądającego makijażu wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Po pierwsze niezwykle ważnym jest dokładne przygotowanie skóry, polegające na jej dogłębnym oczyszczeniu i odżywieniu. Zanieczyszczona i sucha skóra może sprawić, że makijaż bardzo szybko spłynie, pozostawiając po sobie nieestetycznie wyglądające plamy.

Kolejny ważny czynnik, o którym należy pamiętać podczas wykonywania makijażu to rodzaj oraz jakość zastosowanych produktów. Kosmetyki do makijażu powinny zostać dopasowane do rodzaju i potrzeb cery, tak aby nie powodować efektu nadmiernego obciążenia czy wysuszenia skóry.

Pielęgnacja pod makijaż – jaki krem wybrać?

Pielęgnacja skóry to bardzo ważna kwestia, która pomaga w utrzymaniu jej młodego i zdrowego wyglądu. Dobrze dobrany krem to jednak nie tylko odżywiona i dobrze nawilżona skóra – zastosowanie produktu pod makijaż ma także ogromny wpływ na trwałość i jakość wykonanego make-upu.

Krem pod makijaż powinien zostać dopasowany do potrzeb i stanu skóry – należy pamiętać o tym, że zbyt tłuste formuły mogą nie zadziałać w przypadku przetłuszczających się skór, powodując rolowanie i spływanie makijażu. Dodatkowo przy wyborze kremu pod makijaż warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład, zawsze wybierając naturalne i pozbawione parabenów produkty.

Krem pod makijaż powinien być łatwy w rozprowadzaniu, nie może również sprawiać problemów z wchłanianiem. W przypadku pielęgnacji przeznaczonej do stosowania pod make-up najlepiej sprawdzą się mocno nawilżające, a zarazem delikatne i lekkie formuły.

Krem z filtrem – podstawowy element wyposażenia każdej kosmetyczki

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna to niezwykle ważny temat – odpowiedni krem z filtrem powinien być stosowany przez cały rok, bez względu na ilość oraz poziom natężenia promieni słonecznych. Krem z filtrem pod makijaż zminimalizuje szkodliwe efekty fotostarzenia skóry, przyczyniając się do utrzymania jej młodego i zdrowego wyglądu.

Dodatkowo odpowiednio dobrany i prawidłowo nałożony krem z filtrem pod makijaż przyczyni się do poprawy trwałości make-upu. Kluczem do sukcesu okaże się w tym przypadku dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb cery.

Krem z filtrem pod makijaż – jak stosować?

Krem z filtrem powinien być stosowany codziennie – regularne stosowanie produktu zapewni skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Nakładając krem z filtrem pod makijaż należy pamiętać o jego dokładnym rozprowadzeniu i nałożeniu go nie tylko na twarz, ale także na okolice dekoltu i szyję.

Dodatkowo przed nałożeniem korektora czy podkładu warto upewnić się, czy krem całkowicie się wchłonął – zbyt szybkie nałożenie kosmetyków kolorowych może przyczynić się do ich zrolowania i znacznego pogorszenia trwałości makijażu.