biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

pielęgnacja włosów wysokoporowatych
Lifestyle Uroda

Na czym polega pielęgnacja włosów wysokoporowatych?

Panowie nie dbają o włosy tak, jak panie. Wystarczy tylko, że będą myć głowę, używając jednego z wielu popularnych szamponów. W przypadku kobiet jest inaczej. One przykładają dużą uwagę do swojej fryzury i starają się, aby prezentowała się przepięknie. Sposób pielęgnacji damskich włosów zależy jednak od ich porowatości. Co to znaczy? Jak wygląda pielęgnacja włosów wysokoporowatych?

Co znajdziesz w artykule?

  • Czym jest porowatość włosów?
  • Włosy wysokoporowate – ogólna charakterystyka
  • Pielęgnacja włosów wysokoporowatych
  • Delikatne Czyszczenie i Stylizacja

Czym jest porowatość włosów?

Zanim przejdziemy do głównego tematu tego tekstu, najpierw wyjaśnimy, o co chodzi z tą porowatością. Okazuje się, że mowa tutaj o samej strukturze włosa. Kiedy wyrwiemy go z głowy i obejrzymy pod mikroskopem, zauważymy zachodzące na siebie łuski (podobnie jak w szyszce). Stanowią one warstwę ochronną. Sama porowatość związana jest ze stopniem odchylenia tych elementów. Włosy niskoporowate to oczywiście takie, w których wspomniane łuski idealnie przylegają do tzw. łodygi. Z kolei w przypadku włosów wysokoporowatych mamy do czynienia z większym rozchyleniem. Wystarczy przeprowadzić prosty test za pomocą szklanki i wody, aby odkryć rodzaj czupryny oraz jej kondycję. Polega on na tym, że kładzie się włos na powierzchni wody. Kiedy od razu opadnie na dno, to wtedy jego porowatość jest wysoka.

Włosy wysokoporowate – ogólna charakterystyka

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych nie jest bardzo skomplikowana, choć wymaga czasu. Opiszemy ją w ostatnim nagłówku. Wcześniej jednak wytłumaczymy, czym charakteryzują się tego typu włosy. Musimy niestety wspomnieć, że mają one najgorszą kondycję. Są najbardziej narażone na wszelkie, zewnętrzne uszkodzenia pochodzenia mechanicznego. Co więcej, źle na nie działa wysoka temperatura oraz różne substancje, które znajdują się w powietrzu. Jeśli kobieta nie będzie ich odpowiednio i umiejętnie traktować, to z czasem nie dość, że staną się szorstkie, to jeszcze brzydkie i matowe.

włosy wysokoporowate

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Jak zatem panie powinny dbać o takie włosy? Po pierwsze zalecane jest, aby myły je letnią wodą, a następnie stosowały bawełniany materiał w celu odsączenia. Lepiej nie używać suszarki. Dobrze, jeżeli włosy same, w naturalny sposób będą osuszone. Warto także lekko je upinać. Co więcej, przydadzą się specjalnie kosmetyki. Sprawdzą się np. delikatne szampony, w których składzie nie ma silnych detergentów. Poza nimi, warto zastosować inne preparaty i poddać się zabiegowi. Mowa o olejowaniu na mokro, sucho albo na tzw. mgiełkę. Olej nakłada się i zostawia na dwie godziny. Wtedy uzyska się oczekiwane efekty.

Delikatne Czyszczenie i Stylizacja

Mycie włosów wysokoporowatych to klucz do ich zdrowia. Zbyt wczesne mycie prowadzi do większej utraty włosów, dlatego zalecamy, aby ten rodzaj myć był 2-3 razy w tygodniu. Warto również dodać szampony bez silikonów, parabenów, które mogą dodatkowo przesuszać włosy. Po myciu, warto sięgnąć po odżywkę, aby nawilżyć włosy i rozpocząć rozczesywanie.

Jeśli chodzi o stylizację, ważne jest unikanie maksymalnego ciepła, takie jak suszenie gorącem powietrzem czy używanie prostownicy. Niska temperatura i produkty termoochronne pomagają w naprawie. Warto również zakończyć eksperymentowanie ze stylizacjami, stosując, takie jak sploty czy kokardki, które powodują uszkodzenia włosa.