biubiu.pl

moda, uroda, lifestyle

kalkulator tkanki tłuszczowej
Zdrowie

Kalkulator tkanki tłuszczowej w organizmie

Odchudzanie to ogromne wyzwanie. Wiele osób odchudza się bez końca, ciągle ponosząc porażki. Jak schudnąć skutecznie, raz na zawsze? Jak dobrze zdiagnozować swoje choroby?

Wzrost i waga

Zazwyczaj nadwagę i otyłość diagnozuje się po zbadaniu dwóch czynników, to znaczy wzrostu i wagi. Oblicza się tak zwany wskaźnik BMI, właśnie na podstawie wagi i wzrostu. Jeżeli wskaźnik BMI jest większy niż 25, oznacza to nadwagę, jeżeli wskaźnik ten jest większy niż 30, dana osoba cierpi na otyłość. To wszystko jednak nie jest takie proste na jakie wygląda. Ciało zawodowych sportowców wygląda zupełnie inaczej niż ciało zwykłych ludzi, jeśli chodzi o zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. U sportowców mięśnie ważą więcej. Może więc zdarzyć się, że BMI będzie wysokie, ale trudno powiedzieć, że dany sportowiec cierpi na otyłość.

Kalkulatory w Internecie

W Internecie można znaleźć mnóstwo darmowych kalkulatorów, które pomagają w odchudzaniu. Są to między innymi kalkulatory kalorii, które pozwalają ułożyć codzienne menu i sprawdzić, ile kalorii człowiek spożyje przy jedzeniu konkretnych potraw. Jest to bardzo pomocne, szczególnie jeżeli ktoś nie może sobie pozwolić na wizytę u dietetyka. Warto jednak traktować takie kalkulatory z przymrużeniem oka i nie wierzyć im bezgranicznie. Kalkulator tkanki tłuszczowej stosowany przez dietetyka pozwala określić ile w organizmie pacjenta jest tkanki tłuszczowej. Dietetyk może też sprawdzić, czy w organizmie człowieka nie gromadzi się nadmiernie woda. W takiej sytuacji pacjent może czuć się opuchnięty.

Lekarz czy dietetyk

Jeżeli otyła osoba pragnie na stałe zrzucić zbędne kilogramy, aby przemiana nie była chwilowa, potrzebna jest silna wola. Najlepiej współpracować zarówno z lekarzami, jak chcesz z dietetykiem, a nawet trenerem personalnym na siłowni. Konieczne jest połączenie wszystkich sił, ponieważ otyłość to niezwykle poważna sprawa i ogromne obciążenie dla ludzkiego organizmu. Dietetyk powinien wiedzieć o wszystkich chorobach, na jakie cierpi pacjent. Czasami trzeba zastosować dietę bezglutenową albo dietę pozbawioną nabiału. U niektórych doskonale sprawdza się dieta ketogeniczna, ale o innych ludzi zbyt mała ilość węglowodanów może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Grupy wsparcia

W procesie odchudzania bardzo ważne jest wsparcie ze strony innych ludzi. Czasami osoby bliskie wykazują duże niezrozumienie wobec potrzeb ludzi. Można czasem spotkać się z sytuacją, kiedy kobieta obwiniana jest o to, że chce zrzucić parę kilogramów. Mówi się jej, że przecież wygląda dobrze i całe odchudzanie nie jest potrzebne. Dlatego tak ważne jest pozyskanie wsparcia innych ludzi na przykład na forach internetowych albo w grupach wsparcia w mediach społecznościowych. Na takich forach i grupach gromadzą się ludzie, którzy mają wspólny cel, dlatego też odchudzanie w grupie jest o wiele łatwiejsze. Nie powinno się oceniać motywacji innych ludzi, ale wspierać ich z całego serca w dążeniu do swojego celu. Takie wsparcie jest bardzo ważne.